Zastosowanie kosmetyków

Prawidłowa pielęgnacja cery żelazkiem galwanicznym

Ze względu na duża popularność naszych żelazek galwanicznych i innych urządzeń kosmetycznych działających na zasadzie ultradźwięków oraz związanych z tym ilości zapytań na temat ich właściwego stosowania, przedstawiamy Państwu w prosty i zrozumiały sposób instrukcję użycia produktów pod żelazko galwaniczne, tak aby terapia była możliwie jak najskuteczniejsza.

Dostarczane przez nas żelazka galwaniczne z funkcją ultradźwięków, galwanoterapii, lub w połączeniu z fototerapią mają zazwyczaj do wyboru dwie podstawowe polaryzacje: pozytywną (+) i negatywną (-).

Na urządzeniach są zazwyczaj oznaczone w następujący sposób:

Polaryzacja (-) Lead-in, ION -, Nutrition...

Polaryzacja (+) Lead-out, ION+, Cleanse...: 

Skutki poszczególnych polaryzacji:

Polaryzacja (-) działa w kierunku do skóry (wmasowanie kremów odżywczych, żelów i emulsji). Podczas nakładania ulubionych lub specjalnych kremów odżywczych zalecamy nałożenie na nie żelu przewodzącego dla lepszej indukcji.

Polaryzacja (+) działa w kierunku na zewnątrz, od skóry (podczas używania żelazka mechanicznie wmasowywany jest żel oczyszczający do skóry i jednocześnie ma miejsce usuwanie zanieczyszczeń ze skóry) patrz poniżej na temat stosowania żelów Ryor.

Stosowanie żeli i innych preparatów z żelazkiem galwanicznym oraz ultradźwiękowym

Zastosowanie żelazka galwanicznego (jonoforeza) wymaga użycia specjalnych produktów do pielęgnacji skóry. Nie jest możliwe użycie zwykłych produktów, a jedynie produktów funkcjonalnych – specjalne żele, które posiadają odpowiedni ładunek elektryczny i gwarantują spełnienie dokładnie określonej funkcji.

 Zasada użycia żelu Ryor do oczyszczania skóry

  1. Dokładnie oczyść cerę. Cerę odpowiednio oczyścić i nawilżyć Roztworem nawilżającym pod żelazko galwaniczne.
  2. Zastosuj Żel oczyszczający pod żelazko galwaniczne (-). Następnie włącz żelazko galwaniczne w pozycji (-). Jeżeli żelazko przestaje płynnie ślizgać się po skórze, jest konieczne dodać roztwór nawilżający pod żelazko galwaniczne, dzięki czemu poprawi się śliskość skóry. Teraz zmień polaryzację na (+) w celu uwolnienia zanieczyszczeń ze skóry.
  3. Roztworem nawilżającym pod żelazko galwaniczne całkowicie usuń resztki żelu.
  4. Nałóż na cerę Pielęgnujący żel pod żelazko galwaniczne (+), włącz żelazko do dodatniej polaryzacji i wmasuj żel w skórę. W ten sposób skutecznie wyciągniesz ze skóry zanieczyszczenia, które zostały uwolnione podczas pierwszego etapu.
    Jeżeli żelazko przestaje płynnie ślizgać się po skórze, jest konieczne dodać roztwór nawilżający pod żelazko galwaniczne, dzięki czemu poprawi się śliskość skóry.
  5. Po zakończeniu całego procesu konieczne jest oczyszczenie cery roztworem nawilżającym pod żelazko galwaniczne.