Produkty mleczarskie

0
24

Czym są produkty mleczarskie?
Produkty mleczarskie powstały w wyniku przetwarzania mleka w fabryce żywności. Są bogate w wapń i zawierają sporo witamin. Szczególnie poleca się je dzieciom, które potrzebują tych składników, by zdrowo rosnąć.

Większość produktów mleczarskich powstaje z mleka krowiego. Rzadziej zdarza się, by wytworzone były z mleka owczego lub koziego.

Najpopularniejsze produkty mleczarskie to jogurty i maślanki. Stanowią doskonałą przekąskę i z odpowiednimi dodatkami mogą być całkiem zdrowe. Do jogurtu naturalnego można dodać owoce, pestki oraz orzechy. Jeśli ktoś potrzebuje, może również go posłodzić łyżeczką miodu. Tak skomponowany deser można zjeść na drugie śniadanie lub jako posiłek w pracy.

Z maślanki z kolei można zrobić pyszny, orzeźwiający koktajl. Wystarczy dodać truskawki, jagody i nasiona lnu. Dzięki temu koktajl będzie zdrowy i pożywny.

Produktami, które pochodzą z mleka są również sery. Na rynku istnieje mnóstwo gatunków sera, które można dobierać odpowiednio do potraw. Aby przygotować carbonarę, warto sięgnąć po ser grano padana. Do pizzy pasować będzie mozzarella, ale również gouda lub ser pleśniowy. W owocowej sałatce sprawdzi się słony ser pleśniowy typu blue.

Najpopularniejszy zaś jest typowy żółty ser, który w plasterkach kładzie się na kanapki.